Folkart’la Fuar Coşkusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 87. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), ünlü sanatçılara, oyunculara ve gösteri dünyasının ödüllü isimlerine ev sahipliği yapacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 87. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), renkli görüntülere sahne olacak. Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde ağırlıklı olarak kültür, sanat, tiyatro ve spor alanındaki çalışmalara destek veren Folkart, 7-16 Eylül 2018 tarihleri arasında Kültürpark’ta düzenlenecek fuarda birbirinden güzel etkinliklere imza atacak. Folkart’ın ana sponsorluğunda kültür ve sanat şölenine dönüşecek 87.İEF’de tiyatro oyunları, konserler, sokak gösterileri ve çeşitli etkinlikler ile caz konserleri yer alacak.

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak

KÜLTÜR-SANAT ŞÖLENİ

Bu yıl 3. kez İEF’ye “Ana Sponsor” olduklarını hatırlatan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Folkart olarak 400 kişiyle fuarda olacağız. İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde tiyatro şöleniyle, Mogambo’da Caz serüveniyle, etkileyici Rock konserleriyle, uluslararası özellikli ünlü palyaçoların şenliğiyle, sokakları süsleyecek evrensel karnaval sanatçılarıyla; Fransa, Belçika, Hollanda, Amerika, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere’den katılacak sanatçılarla; uluslararası İzmir Fuarı’na her zaman olduğu gibi büyük bir renk katacağız. İzmirliler İzmir Fuarı’nda, tüm bu güzelliklerin toplamıyla, harika günler geçirecek” dedi. Sancak, fuarda sağlanan işbirliği nedeniyle, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ve İZFAŞ’a teşekkür etti.

Moğollar

 

ROCK KONSERLERİ

Kültürpark Fuar Alanı’nda bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Folkart sponsorluğunda Rock Sahnesi kurulacak. Rock müzik konserleri 3 No’lu Hol otoparkında gerçekleşecek. Konserler saat 20.45’de başlayacak. 8 Eylül’de Gripin ile başlayacak. Rock Sahnesi’nde Adamlar, Feridun Düzağaç, Son Feci Bisiklet, Vera, Necati ve Saykolar, Moğollar, Kolpa ve Redd rock müzik tutkunları ile bulaşacak. Rock Sahnesi konserleri ücretsiz izlenebilecek. Konserler öncesinde Pinti Band Rock Grubu sahne alacak.

Bülent Ortaçgil

MOGAMBO CAZ GECELERİ

Son 2 yıldır olduğu gibi Mogambo Caz Geceleri’nde bu yıl da ünlü isimler konuk olacak. Folkart Sponsorluğunda Mogambo Caz Geceleri bu yıl da caz müzik sevenlere keyifli geceler yaşatacak. Her gün saat 21.00-23.00 arasında Grup Gündoğarken’in sahne alacağı Mogambo’da saat 23.00’ten itibaren ise her gün ünlü sanatçılar konser verecek. İlk konseri 8 Eylül’de Zuhal Olcay’ın vereceği Caz Geceleri’nde Alpay, Hüsnü Arkan, Şenay Lambaoğlu, Fatih Erkoç, Kürşat Başar ve Nükhet Yalçın, Melis Sökmen, Ayşe Gencer ve İmer Demirer, Bülent Ortaçgil sahne alacak.

Şen Makas

TİYATRO OYUNLARI

İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde ise ünlü oyuncuların yer aldığı tiyatro oyunları sahnelenecek. Folkart sponsorluğundaki sahnelenecek ilk oyun 8 Eylül’de Melek Baykal, Veysel Diker, Jess Molho, Ebru Saçar, Özgür Yetkinoğlu ve Cem Güler’in oynadığı “Şen Makas” olacak. Fuar boyunca Aşk Halleri, İntiharın Genel Provası, Tamamla Bizi Ey Aşk, Azizname, Sanat, Çehov Kabare oyunları sahnelenecek. Ali ve Aysun Kocatepe “Hayat Bayram Olsa” ile sahnede olacak.  

SOKAK GÖSTERİLERİ

Tüm bunların yanı sıra Folkart sponsorluğunda her gün dünyanın çeşitli yerlerinden gruplar sokak gösterileri sergileyecekler. Denge oyunlarından jimnastik gösterilerine, usta sihirbazlardan akrobasi hareketlerine, hula hoop etkinliklerinden jonglörlere, pizza şovlarından komedi performanslarına kadar birçok sokak gösterisi 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda olacak. Çocuklara yönelik olarak hazırlanan Palyaço Etkinlik Alanı’nda dünyaca ünlü palyaçolar minik misafirleri eğlendirecek.  

FOLKART ACADEMY SAHNE ALACAK

Ayrıca Folkart Academy öğrencileri ve eğitimcileri, Kandemir Konduk tarafından kaleme alınan “Güle Güle Kabare” ile 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda olacak. Şarkılı, danslı, müzikli kabare “Güle Güle Kabare” ücretsiz olarak Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda 9 ve 10 Eylül tarihlerinde izlenebilecek. Oyun saat 20.45’te başlayacak.

FOLKART ETKİNLİK PROGRAMI

FOLKART ACADEMY OYUNU

Tarih : 09 Eylül 2018 / Pazar
            10 Eylül 2018 / Pazartesi
Saat : 20.45
Yer : Fuar Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu 

Kadro : Folkart Academy özel yetenek sınıfı öğrencileri

Koreografi : Sedat Buldan

Yazar : Kandemir Konduk

Yönetmen : Bora Severcan

 Oyun Tarihleri ve Bilgileri :
 Tarih : 09 Eylül 2018 / Pazar
            10 Eylül 2018 / Pazartesi
Saat : 20.45
Yer : Fuar Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu 

  1. İEF İSMET İNÖNÜ SANAT MERKEZİ TİYATRO

8 Eylül Cumartesi Şen Makas

9 Eylül Pazar Aşk Halleri

10 Eylül Pazartesi İntihar’ın Genel Provası

11 Eylül Salı Tamamla Bizi Ey Aşk

12 Eylül Çarşamba Azizname

14 Eylül Cuma Sanat

15 Eylül Cumartesi Çehov Kabare

16 Eylül Pazar Aysun-Ali Kocatepe (Hayat Bayram Olsa)

Şenay Lambaoğlu

  1. İEF MOGAMBO CAZ KONSERLERİ

8 Eylül Cumartesi Zuhal Olcay

9 Eylül Pazar Alpay

10 Eylül Pazartesi Hüsnü Arkan

11 Eylül Salı Şenay Lambaoğlu

12 Eylül Çarşamba Fatih Erkoç

13 Eylül Perşembe Kürşat Başar  & Nükhet Yalçın

14 Eylül Cuma Melis Sökmen

15 Eylül Cumartesi İmer Demirer & Ayşe Gencer

16 Eylül Pazar Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur

Gripin

İEF ALTERNATİF ROCK SAHNESİ

8 Eylül Cumartesi Gripin

9 Eylül Pazar Adamlar

10 Eylül Pazartesi Ferudun Düzağaç

11 Eylül Salı Son Feci Bisiklet

12 Eylül Çarşamba Necati Ve Saykolar

13 Eylül Perşembe Neyse

14 Eylül Cuma Moğollar

15 Eylül Cumartesi Kolpa

16 Eylül Pazar Redd

 

87.İEF PALYAÇO ETKİNLİK ALANI

8 Eylül Cumartesi Fausto Gıorı //  Gustavo Javıer

9 Eylül Pazar Luther Bangert  // Mr. Copını

10 Eylül Pazartesi Hoopelaı // Otto Il Bassotto

11 Eylül Salı Mencho Sosa /  Cırco Puntıto

12 Eylül Çarşamba Dan Marques //  Dıego Alaves

13 Eylül Perşembe Otto Il Bassoto // Andrea Fıdelıo

14 Eylül Cuma Vınyl Burns // Melon The Human

15 Eylül Cumartesi Popeye & Olıve // Paulo Pıludı

16 Eylül Pazar Great Wolynskı // Tonı Smıth

The Flying Dutchmen

87.İEF SOKAK ETKİNLİKLERİ

Andrea Fidelio, Circo Puntino, Elastica Cronopia, Dan Marques, Diego Alaves, Fausto Giori, Crazy Pony, Grete Gross, Tavo Tavinski, Vinyl Burns, Luther Bangert, Mauro Wolynski, Melon The Human, Mencho Sosa, Mr.Copini, Paulo Piludi, Raul Gomeri, Toni Smith, Otto Il Bassotto, The Flying Dutchmen

 

URL: http://www.egemenlik.com.tr/?p=4987

Yazan - Eyl 5 2018. Kategori Gündem. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı
300x250 ad code [Inner pages]

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

120x600 ad code [Inner pages]
Giriş | Tasarım Gabfire themes