Çocuk doktorundan instagram’dan emniyet kemeri uyarısı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Görkem Astarcıoğlu, ana kucağına oturtulmadığı ve emniyet kemeri takılmadığı için ayakları kırılan çocuk hastasının ayağı alçılı fotoğrafını ailesinin isteğiyle intisagram hesabında paylaşarak, aileleri uyardı.

Özel Medifema Hastanesi’nde görevli Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Görkem Astarcıoğlu, Ödemiş’ten ailesiyle kontrol muayenesi için gelen bebeğe baktı. Özel araçlarıyla dönen aile dönüştü trafik kazası geçirdi. Ana kucağında oturmayan ve emniyet kemeri takılı olmayan bebek, aracın ön camına çarptı. Ayakları kırılan ve kafasında kırık oluşan bebek Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan müdahalelerin ardından sağlığına kavuşan bebeğin ailesi, yavrularının ayakları alçılı fotoğrafını Dr. Astarcıoğlu’na, ‘Hocam insanlara ibret olsun, bu fotoğrafı sosyal medyanızda paylaşır mısınız’ mesajıyla birlikte gönderdi.

Dr. Astarcıoğlu, ‘Hekimanne’ isimli instagram hesabında bebeğin fotoğrafını paylaştı. Fotoğraf kısa sürede yorum ve paylaşım rekoru kırdı. Ödemişli ailenin kaza öncesinde çocuklarının aracın arka koltuğunda rahat dinlensin, beli ağrımasın gerekçeleriyle ana kucağına oturtmadıklarını anlatan Dr. Astarcıoğlu, “Kazada bebek ön cama çarptı. Kafatasında çatlak ve bacak kemiklerinde kırık oluştu. Bebeklerinin bakımı konusunda ciddi zorluklar yaşıyorlar. Ana kucağını kullanmadıkları için çok pişmanlar. Aile bana bebeklerinin bacakları alçıda olan fotoğrafını sosyal medyamdan paylaşmamı rica etti. Ana kucakları, pusetlerin kemerlerinin mutlaka bağlanması gerekiyor” dedi.

ÇOK DRAMADİK TEPKİLER ALDIM

Astarcıoğlu, şöyle devam etti : “Biz de bebeğinizi hep rahat etsin terlemesini altında minder koyma gibi huylar var fakat bunları kullandığımız zaman emniyet kemerini iptal etmiş oluyoruz Halbuki o cihaza ergonomik tasarımlar sonucu gerçekleştirilmiş gereçler Dolayısıyla bebeklerimizin sırtında beline biri zarar vermez. Dolayısı ile aldığınız hiçbir şeyi sermeden bebeklerinizi yatırabilirsiniz ve emniyet kemerinizi mutlaka bağlayın. Her şey bir anda oluyor. Artık karşılaştırınız sonuçları keşke dememek için önceden temkinli olmak gerekiyor. Bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşmak istedim. Çünkü bir müsibet bin nasihatten iyidir. Gerçekten de çok dramatik tepkiler aldım.  Bazı anneler ve kayınvalidelerin kayınbiraderinin çocuğu oyalamak için ana kucağına oturtmama arzularından yakındılar”

 

URL: http://www.egemenlik.com.tr/?p=5034

Yazan - Eyl 21 2018. Kategori Genel. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı
300x250 ad code [Inner pages]

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

120x600 ad code [Inner pages]
Giriş | Tasarım Gabfire themes