İngiliz Phılıp Türkiye’de şifa buldu

Tedavi için kendisini Türk doktorlarına emanet eden yabancı hasta sayısı her geçen gün artıyor. Pankreasında tümörel kitle tespit edilen  Bilişim Uzmanı İngiliz Phılıp Rose, İzmir’de Op.Dr. İsmail Özsan tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.

Sağlık ve Ekonomi Bakanlıkları ile Türk özel sağlık sektörü Türkiye’nin dünya sağlık turizminden aldığı payı artırmak için çalışmalar yürütürken, Türk doktorlarına kendisini emanet eden yabancı hasta sayısı da sürekli artıyor. Estetik ve güzellik operasyonların yanısıra şifa bulmak için özellikle onkolojik cerrahide artan talep dikkat çekiyor. Bilişim Uzmanı İngiliz Phılıp Rose da o hastalardan biri.

Pankreas kanseri tanısı koyulan Philip, tedavi ve ameliyat için eşi Janet Rose ile yaptıkları araştırmalar neticesinde onkolojik cerrahi uzmanı Op.Dr.İsmail Özsan’a ulaştı. Yapılan tetkikler ve muayene sonucunda whipple ameliyatına karar verildi. Dr.Özsan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyatla pankreastaki tümörel kitle başarıyla temizlendi. Türkiye de ameliyat olmaya karar veren ve sağlığına kavuşan Rose buradaki sağlık imkanlarının çok iyi olduğunu, Türk doktorlarının ameliyatlardaki başarılarından ve tedavi süreçlerinden çok memnun kaldıklarını anlattı. Böyle cerrahların kıymetinin bilinmesi gerektiğini belirtti.

“Ameliyatın 5. gününde sağlıklı birşekilde evine gönderdik”

Dr.Özsan, Philip de olduğu gibi ileri yaşta şeker hastalığı tanısı koyulmuş ve eşlik eden farklı şikayetler var ise pankreas kanseri akılda tutulmalı, yapılan tetkik ve muayene ile erken tanı, erken müdahale şansı getirerek başarılı operasyonlara imza atılabilmekedir. Gurbetçilerin yanısıra dünyanın birçok yerinden yabancı hastaların türk hekimleri tercih etmesi sevindirici diye konuştu.

 

URL: http://www.egemenlik.com.tr/?p=5047

Yazan - Eyl 27 2018. Kategori Genel, Sağlık. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı
300x250 ad code [Inner pages]

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

120x600 ad code [Inner pages]
Giriş | Tasarım Gabfire themes