Milletvekili Kaya’dan Uygur’a sert tepki

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya

31 Mart’ta CHP’den Torbalı Belediye Başkanı seçilen İsmail Uygur’un, dün belediye binası önünde yaptığı açıklamanın yankıları devam ediyor. Uygur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik “Bundan sonra televizyona bile çıkamayacaksın. Ayağını denk al. Adam ol!” şeklinde ifadelerde bulunmuştu. Konunun basına yansıması ve tepkilerden sonra İçişleri Bakanlığı İsmail Uygur hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Uygur ise bu sözleri Cumhurbaşkanı’na söylemediğini, Torbalı’nın Eski Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ve AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya için sarf ettiğini açıklamıştı.

 

SORUŞTURMA AÇILINCA ÇARK ETTİ

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Uygur’a çok sert sözlerle yüklendi. Kaya, “Mazbatasını dahi almadan belediye binasına giden bu zatın, kullandığı ifadeler gayet net ve açıktır. Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret etmiştir, tehditler savurmuştur. Şimdi de görüyorum ki çark etmiş, bu sözleri bana ve Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez’e söylediğini iddia etmiştir. Ben bu şahısa diyorum ki; Yine mert olamamışsın, her zamanki gibi yalana sarılmışsın. Adam ol, mert ol. Herkes senin ne söylediğini ve maksadını gayet iyi biliyor”

 

BEDEL ÖDEMEYE ERKEN BAŞLAMIŞ

Uygur’un seçimlerde yaptığı işbirliğine dikkati çeken Kaya, “Seçimlerde kimlerle işbirliği yaptığın yazılı ve ispatlı bir şekilde mevcuttur. Bedel ödemeye çok erken başlamışsın. Ben Torbalı’da doğdum, Torbalı benim evim. Ben de bu ilçede sana Kandil’in türküsünü söyletirsem namerdim” dedi.

 

BU DENSİZLİK, BU HADSİZLİK ASLA KABUL EDİLEMEZ!

Kaya, sözlerine şöyle devam etti, “Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı yaptığın bu densizlik, bu hadsizlik asla kabul edilemez. Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret eden ifadelerle nezaket sınırlarını ihlal edenler, bizleri her daim karşılarında dimdik bulacaklardır. Burası değneksiz köy değildir. Herkes yerini ve haddini bilecek. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve Türk Milleti’nin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanımıza hakaret eden, tehditler savuran bu zat, bunun bedelini hukuk çerçevesinde ödeyecektir. Bu ahlaksız duruşa karşı sözümüzü yükseltmeye devam edeceğiz. Bu işin peşini de asla bırakmayacağız”

URL: http://www.egemenlik.com.tr/?p=6089

Yazan - Nis 5 2019. Kategori Genel. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı
300x250 ad code [Inner pages]

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

120x600 ad code [Inner pages]
Giriş | Tasarım Gabfire themes