CHP’den Ramazan mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel yayınladığı mesajla İzmirlilerin Ramazan ayını kutladı. Yücel mesajında Ramazan ayının dayanışma ve yardımlaşma ayı olduğuna vurgu yaptı.

Müslüman aleminin en önemli ayı olarak kabul edilen Ramazan ayının ülkeye huzur ve kardeşlik getirmesi dileklerinde bulunan Deniz Yücel, mesajında şunlara yer verdi.   

SAVAŞLAR VE KAVGALAR SONA ERSİN

Bereketin, dayanışmanın ve huzurun ayı olan 11 ayın sultanı Ramazan ayını bu yılda idrak etmeye başlıyoruz. Özellikle bölgemizde yaşanan gerginlik ve savaş ortamının son bulması, ülkemizde körüklenen kutuplaşmaya son verilmesi için Ramazan ayı çok önemli bir fırsat.

İslam dininin emrettiği gibi kavgayı değil barışı, ayrımcılığı değil birleştirici olmayı, kötülüğü değil iyiliği, kötü sözü değil hoşgörüyü yaşatmak, Ramazan ayını yaşamak için yapılacak en güzel işlerdir. Paylaşmak, kibirden uzaklaşmak, ben değil biz demek bu ayın en güzel hediyelerindendir. Unutmayalım ki, bu hediyeleri kabul etmek ve nimetlerinden faydalanmak bizlerin elinde.

Ramazan ayının, ülkemizde her geçen gün artan yoksulluğun ve kriz ortamının sona erdirilmesine, milletimiz arasındaki kardeşliğin ve birliğin artmasına vesile olmasını diliyorum. Yürekten istiyorum ki, Müslümanlar arasında farklı coğrafyalarda süren savaşlar ve kavgalar sona ersin. Sadece ülkemizde değil, bölgemiz ve dünyamızda da barış ve huzur hakim olsun. İnsanlar inançları, dilleri ve renkleri için ayrımcılığa ve şiddete maruz kalmasınlar. Umuyorum ki,  farklılıkların zenginliklerimiz olduğu, bu ay da daha iyi anlaşılır.

Başta  Saygıdeğer İzmirliler olmak üzere, tüm Türkiye’nin ve bütün Müslüman aleminin Ramazan ayını kutluyor, ülkemizin huzuruna, bereketine ve kardeşliğine vesile olmasını diliyorum.

 

URL: http://www.egemenlik.com.tr/?p=6722

Yazan - May 5 2019. Kategori Genel. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı
300x250 ad code [Inner pages]

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

120x600 ad code [Inner pages]
Giriş | Tasarım Gabfire themes