Alhat: “15 Temmuz demokrasimizin tescillendiği gündür”

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, “15 Temmuz demokrasimizin kalitesinin tescillendiği gündür” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün aynı zamanda “Türkiye’nin güçlü demokrasi ve güçlü ekonomi”sinin de tüm dünyanın gözler önüne serildiği bir gün olduğunu söyleyen Alhat “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletin azim ve kararlılığı bu önemli günde tarihe geçmiştir. Vatan, millet, bayrak ve demokrasi diyen Türk Milletinin bağrından çıkan aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. O karanlık ve hainlik dolu geceyi asla unutturmayacağız” diye konuştu.

Türkiye’nin hainlikle dolu 15 Temmuz gecesinde, demokrasi ve hukuk devleti yapısına ihanet dolu bir saldırı yapıldığını ancak Türk milleninin büyük direnişiyle bu saldırıya en iyi cevabı verdiğini söyledi. Alhat, Türk milletinin demokrasiden asla vazgeçmeyeceğinin en büyük kanıtı olan bu cevabın “Yetkisini milletten almayan bir iradeyi hiç bir surette kabul etmeyeceğinin açık ilanı” olduğunu belirtti.

15 Temmuz’un aslında bir darbe girişiminden de öte insanlık suçu olduğunu da dikkat çeken Alhat “Türkiye’yi hedef alan herkes bilmeli ki birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olan bu millet hiçbir şeye boyun eğmez. 15 Temmuz Büyük Direnişi, Türk demokrasisi ve ekonomisinin kalitesinin de tescillemiştir. Borsa olarak her zaman güçlü demokrasi ve güçlü ekonomiyi savunduk. 15 Temmuz’da hain terör örgütüne verilen yanıt, Türkiye’nin demokrasi ve ekonomisine, bağımsızlığına sahip çıktığı, hiçbir tehdite pabuç bırakmadığının yanıtıdır. Ülkemizin birlik beraberlik ve geleceği için daha çok çalışmak, daha çok üretmek bizlerin en önemli görevidir” dedi.

URL: http://www.egemenlik.com.tr/?p=7906

Yazan - Tem 14 2019. Kategori Genel. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı
300x250 ad code [Inner pages]

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

120x600 ad code [Inner pages]
Giriş | Tasarım Gabfire themes