Çocuklar “Akıl ve Zeka Oyurları”nda buluştu

İzmir Park Alışveriş Merkezi’nin minik ziyaretçileri hafta sonu hem eğlendiren hem de eğiten bir etkinlikte bir araya geldi. Çocukların sabır, mantık yürütme, problem çözme gibi yetilerini geliştirirken, çok boyutlu algılama ve el-göz koordinasyonu becerilerini arttırmayı hedefleyen “Akıl ve Zeka Oyunları” katılımcıların büyük ilgisini topladı. Her biri farklı amaçlarla tasarlanan Q-bitz, Becerikli Yapılar, Rubik Küpü gibi oyunlar oynayan çocuklar eğlenerek öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar. 

İzmir Park’taki etkinliği düzenleyen Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenleri Sibel ve Barış Akyıl, bu oyunların çocukları sanal dünyadan uzak tutup arkadaşları ile bir araya getiren önemli araçlar olduğunu belirtirken, zekanın eğitilebilir ve geliştirilebilir yönüne dikkat çektiler. Birer saatten üç seans tekrarlanan etkinlik sonunda çocuklara kitap ayracı hediye edildi. İzmir Park Alışveriş Merkezi yönetimi, “Akıl ve Zeka Oyunları” etkinliklerinin önümüzdeki aylarda da tekrarlanacağını belirtti.

 

URL: http://www.egemenlik.com.tr/?p=8000

Yazan - Tem 22 2019. Kategori Gündem. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı
300x250 ad code [Inner pages]

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

120x600 ad code [Inner pages]
Giriş | Tasarım Gabfire themes