Balçova'da güneş 'Banu Gençkan' ile bir başka doğacak

Balçova Belediye Başkan Aday Adayı Banu Gençkan, “Balçova’da kazanmak için nasıl bir oy daha fazla alacağız diye, çalmadığım kapı girmediğim ev bırakmayacağım” dedi.

Balçova'da güneş 'Banu Gençkan' ile bir başka doğacak
06 Aralık 2023 - 00:58 - Güncelleme: 06 Aralık 2023 - 01:09

HABER: LEVENT HAMURCUOĞLU

Balçova Belediye Başkan aday adayı olan Banu Gençkan, CHP Balçova ilçe başkanlığına giderek belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulundu. Gençkan ve beraberindekiler, başvuru dosyasını CHP Balçova İlçe Başkanı Murat Aküzüm’e teslim etti. Gençkan’ı partililer ve sevenleri yalnız bırakmadı. Gençkan, ilçe binasında yaptığı konuşmada; “Balçovalı hemşerilerimden aldığım gücün sorumluluğu ile liyakat ve dürüstlük ilkesi doğrultusunda, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği yolda ve Genel Başkanımız Özgür Özel’in vizyonuyla, Balçova’mıza hizmet etmek üzere yola çıkıyorum” dedi.

Gençkan, Balçova’ya hizmet etmek için bu kutsal yola çıktığını, hedefinin bayrağı daha da yukarı taşımak olduğunu vurguladı. Gençliğin verdiği enerji ile CHP’yi Balçova’da bir kez daha iktidar yapmaya kararlı olduklarını vurgulayan Gençkan, “Genel Başkanımız Özgür Özel özellikle gençlere büyük önem veriyor. Genel Başkanımızdan aldığımız enerji ile yola çıktım. Dinamik bir şekilde ekibimle bu kenti yönetmeye talibim. Şimdi; Balçova’nın zincirlerini kırma zamanı. Ben bu ilçenin caddelerini, yollarını, sokaklarını, esnafını, insanlarını kısacası her köşe başını biliyor ve tanıyorum” dedi.

“KÜSKÜNLER BARIŞTI”

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimlerde Balçova Belediye Başkanlığı aday adaylığı için en dikkat çekici adaylardan biri olan Mali Müşavir Banu Gençkan, CHP kurultayından sonra küskün, dargın ve motivasyonu düşük CHP’lileri bir araya getirerek, yerel seçimlerde hem Balçova’yı hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni büyük bir farkla tekrar kazanılması için çalışmalarını durmaksızın gece gündüz sürdürmeye devam ediyor.

“ÖZGÜR ÖZEL ÜLKEYE VE CHP’YE UMUT GETİRDİ”

Balçova Belediye Başkan Aday Adayı Banu Gençkan, “28 Mayıs 2023 günü yapılan genel seçimlerde ikinci parti konumuna gelen Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaşanan ‘kalbi kırık, küskün, bize darılmış, motivasyonu düşmüş’ tüm örgüt emekçilerinin gönlünü kazanıp, önce sahaya hep birlikte çıkarak sonra da bu güzel insanların Türkiye’ye ışık olacak inançlarıyla başarıyı sağlayacağız. Tarihi CHP’nin Kurultayı’nda değişim temasıyla Türk siyasi yaşamında yeni bir sayfa açan Genel Başkanımız Özgür Özel’in kendisi gibi eğitimli, genç, dinamik kadrosuyla çıktığı iktidar yolculuğuna Balçova’dan katkı koymak, ülkeye örnek gösterilecek yerel yönetim performansıyla desteklemek kararlılığındayım. Genel Başkanımız Özgür Özel’in heyecanı ve dinamik yapısı tüm örgütü sarmış durumdadır. Genel başkanımızın gerek siyaset tarzı ve gerekse bir siyasetçi olarak sahip olduğu nitelikler, onun geniş toplumsal kesimlere kısa zamanda kattığı hareketler sonucunda tüm ülkenin ve CHP’lilerin yeni umudu haline gelmiştir” açıklamasında bulundu.

“YEREL SEÇİM İKTİDARIN ANAHTARI”

Umudu daima diri ve taze tutmak zorunda olduklarını vurgulayan Gençkan, “Türk siyasi tarihinin ve Türk demokrasisinin en zor sınavını Mayıs ayında geride bıraktık, adım adım yerel seçimlere yaklaşıyoruz. Yerel seçimler iktidar olma yolunda önemli bir aşamadır. Bu aşamayı başarıyla geçmek için var gücümle çalışıyorum ve çalışacağım. Bu dikenli yolda gövdemi ve kalbimi ortaya koyarak belediye başkan aday adayı oldum. Balçova’da benim vazifem sokaklarda ve meydanlarda olmaktır. İddialıyım. Çünkü biz CHP olarak milletin derdini de çözümlerini de en iyi bilenlerdeniz. 20 yılı aşkın süredir AKP iktidarının yarattığı yoksulluğun ve fukaralığı bilip bunun derdiyle gezenlerdenim. Ben bu keyfi rejimin karşısındayım biz can derdindeyiz onlar ise, ifade derdinde” dedi.

Balçova Belediye Başkan Aday Adayı Banu Gençkan, sözlerini şöyle sonlandırdı: Balçova’yı çoğulcu demokrasi esaslarına göre birlikte ve beraber yönetmeye adayım. Katılımcı, sonuç alıcı başarılı yerel yönetimin en iyi örneklerinden birisini Balçova'da yaratarak, tüm Türkiye'ye gösterebileceğim inancı ile yola çıktım. Balçova’yı en prestijli ilçe yapmak ve sosyal, siyasal, ekonomik anlamda verimini ortaya çıkartmak için var gücümle çalışacağım.”


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum