Belediyeciliğin usta ismi Gaziemir'den aday adayı oldu

İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Gaziemir Belediye Meclis Üyesi Seydiköylü İlhan Özköse, 31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimlerde Gaziemir Belediye Başkan aday adayı oldu.

Belediyeciliğin usta ismi Gaziemir'den aday adayı oldu
06 Aralık 2023 - 21:12 - Güncelleme: 06 Aralık 2023 - 22:19

Gaziemir Belediye Başkan aday adayı olan İlhan Özköse, CHP Gaziemir ilçe başkanlığına giderek, belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulundu. Özköse ve beraberindekiler, başvuru dosyasını CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan’a teslim etti. Özköse’yi partililer ve sevenleri yalnız bırakmadı.

İlhan Özköse, ilçe binasında yaptığı açıklamada; “Örgütlü çalışmaya, önemli kararlar aşamasında örgütüme, aileme ve yol arkadaşlarıma danışarak yol almaya büyük özen gösterdim. Ortak akla ve ortak akılla yol almaya yürekten inanan biri olarak, Gaziemir benim yuvam ve evimdir. İşimi ve gücümü Gaziemir’den ve Gaziemirlilerden almaktayım. Bu yolda çok ama çok heyecanlı ve hazırlıklıyım. Belediyeyi Gaziemirliler ile birlikte yönetmeye buradan söz veriyorum. Tüm Gaziemir’in Belediye Başkanı olacağım ve herkesi kucaklayacağım. Belediye başkanlık makam kapısı herkese açık olacak, herkes bana ulaşacak bunun sözünü bir kez daha burada veriyorum; Sözüm söz” dedi.

İlhan Özköse, “Gaziemir’den belediye başkanı olmam için çok yoğun talep aldım ve adaylık başvurusunu yaptım. Gaziemir çok önemli bir kent. İzmir’in geleceği için de farklı ve etkili bir kent olmalı. Gaziemir’in bütün kesimlerinden oy alabilecek ve herkesi kucaklayacak bir aday olarak yola çıkıyorum” dedi.

Uzun yıllardır siyasetin içinde bulunduğunu ifade eden İlhan Özköse, “Siyasete uzak olmayan emekçi ve cumhuriyet sevdalısı bir aileden geliyorum. Dayım yıllarca başarılı ve özverili bir şekilde srasıyla Adalet Partisi (AP), Doğruyol Partisi (DYP), Bağımsız ve en son olarak da Demokratik Sol Parti'den (DSP) olmak üzere, seçim kazanarak 4 dönem Gaziemir Belediye Başkanlığı yapmış merhum İsmet Kılıç’ı her zaman kendime örnek alarak yol yürümeye çalıştım. Siyasete tepeden değil, tabandan geliyorum. Bugün; İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Gaziemir Belediye Meclis Üyeliği ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliği görevlerini yapmaktayım. Görevlerim nedeniyle İzmir’e ve Gaziemir’e severek hizmet vermeye devam ediyorum” dedi.
"SEYDİKÖY DOĞUMLUYUM"

Seydiköy doğumlu olduğunu belirten İlhan Özköse, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle; dedelerim mübadele muhaciri olarak, Seydiköy'e gelerek yerleşmişler. Seydiköy'ün şimdi ki adı Gaziemir'dir. Geniş bir aileye sahip olan dedelerim Seydiköy'ü yaşanacak bir yerleşim haline getirmişlerdir. Seydiköy'de (Gaziemir) doğdum, büyüdüm, evim ve işyerim buradadır. Mali müşavir mesleğini yıllardır yapmaktayım. Gaziemir ilçe nüfusuna kayıtlıyım. İşimiz Gaziemir, gücümüz Gaziemir'dir" dedi. 

"GENÇLER VE KADINLAR PARTİMİZİN ENERJİSİ"

Özellikle gençlerle vakit geçirip, onların fikirlerini aldığını söyleyen İlhan Özköse, “Gençler ve kadınlar bizler için çok önemli. Partimizin enerjisi olan kadınlarımız ve gençlerimizin 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde gençlerin ve kadınların partimize ve şahsıma yüksek bir teveccüh göstereceğini düşünüyorum ve bu desteklerle çok güzel bir oy oranına ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Gaziemirli her vatandaşımızın kolaylıkla ulaşabileceği, sorunlarını aktarabileceği bir dönemin kapısını açmaya hazırlanıyorum” şeklinde konuştu.

"BELEDİYE BAŞKANI HALKIN İÇİNDE OLMALI"

Belediye başkanlığının, sorumluluğunun çok büyük bir görev olduğuna dikkat çeken İlhan Özköse, “Halkla beraberseniz, Gaziemir ile beraber nefes alıp veriyorsanız, bu zorlu görev çok daha değerli, çok daha keyifli olacaktır.  Hakkıyla hizmet edebilmek için halkın dışında yaşamayacaksınız. Kapınızı kapatmayacaksınız, her telefona çıkacaksınız. Kendi yolunuzu değil; başkanı olduğunuz şehrin ve halkının yolunu çizeceksiniz. Atacağınız her adımı hesaplayacak, her adımın hesabını verebileceksiniz… Hele ki; Cumhuriyet Halk Partisi gibi farklılıkları zenginlik kabul eden, en öncelikli hedefi halkın mutluluğu ve herkes için adalet olan bir çınarı temsil ediyorsak, her noktaya eşit hizmet götürecek; her sorunu her derdi, kendimize dert edineceğiz. Bizim eşitlikçi ve katılımcı belediyecilikten anladığımız budur” dedi.

"GAZİEMİR’İN ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ"

Gaziemir’in mahsun talihini ve kaderini değiştireceklerini dile getiren İlhan Özköse, “Gaziemir’de yeni bir sayfa açmak zorundayız. Gaziemir’in hakkını ve hukukunu çiğnetmeyeceğiz. Çünkü; önce kararlı olmayı, ortak akılla hareket etmeyi, öngörülü projeler üretmeyi ve her ne olursa olsun mücadele etmeyi öğreneceğiz. Ben bu zoru başarmaya adayım. Bunu başarmak için nitelikli kadrolara, liyakatle seçilmiş yol arkadaşlarına, dürüstlüğe ve katılımcılığa açık olarak, hizmet vermeye talip olduğunu” söyledi.

"CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL TÜRKİYE VE GAZİEMİR’E POZİTİF ENERJİ YAYDI"

Gaziemir Belediye Başkan aday adayı İlhan Özköse, “4-5 Kasım 2023 tarihinde yapılan Tarihi CHP’nin Kurultayı’nda değişim temasıyla Türk siyasi yaşamında yeni bir sayfa açan Genel Başkanımız Özgür Özel’in ülke geneline yaydığı umut enerjisi, Gaziemir’de de kendini hissettirmeye başladı. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği yolda ve Genel Başkanımız Özgür Özel’in vizyonuyla, Gaziemir’imize hizmet etmekten heyecan duyuyorum ve bu heyecanı yerel seçimlere hep birlikte taşıyacağız. İzmir’e açılan kapı niteliğindeki Gaziemir’de de bu heyecana şahit olacağız. Partimizde yaşanan değişimin yarattığı umudu, yerel seçimlerden başlayarak tüm ülkeye yayacağız. Türkiye’nin yeni umudu haline gelen Özgür Başkanımızın CHP Genel Başkanı olduktan sonra seçmendeki moral ve motivasyonu gözle görülür bir şekilde hissetmeye başladık. Kıvılcımın ateşe dönmesi ile birlikte CHP; hem Gaziemir’de, hem İzmir’de ve hem de Türkiye genelinde yerel seçimlerde büyük bir başarı yakalayacağına inanıyorum” dedi.

"GAZİEMİRLİLERİ KUCAKLIYORUM"

Belediyecilikte olan tecrübemi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde üstendiğim aktif görevlerle iyice pekiştirdim. Bir Gaziemirli olarak, ilçemi tanıyor ve seviyorum. Amacım sorunları çözülmüş bir Gaziemir’de demokrasinin gelişimine katkı sunmak, ilçe kültürünün varlığını korumak, toplumun huzurunu ön planda tutmak, dayanışmayı artıran anlayışım ile yurttaşlarımızın mutluluğunu ön plana almak olduğunu ifade eden İlhan Özköse, “Biz çocuklarımızın gözlerindeki umudu, soframızdaki ekmeği büyütmeye ve bu kenti sokak sokak mahalle mahalle aşkla örmeye geliyorum. Gaziemir’i en prestijli ilçe yapmak ve sosyal, siyasal, ekonomik anlamda verimini ortaya çıkartmak için var gücümle çalışacağım. Gaziemir’de kazanmak için nasıl bir oy daha fazla alacağız diye çalmadığım kapı, girmediğim ev bırakmayacağım. Yolumuz uzun. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Gaziemirlileri kucaklıyorum” açıklamasında bulundu.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum