Desa Enerji ve Desa Elektrik, Wenergy Fuarı'nda

Desa Enerji ve Desa Elektrik, Türkiye’nin en güçlü enerji teknolojileri fuarı WENERGY-Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı’nda yerini aldı.

Desa Enerji ve Desa Elektrik, Wenergy Fuarı'nda
09 Mayıs 2023 - 14:26

Yaşar Topluluğu’nun elektrik ve ısı enerjisi üretimi, elektrik toptan satışı ve tedariki alanlarında faaliyet gösteren şirketleri Desa Enerji ve Desa Elektrik, 9-11 Mayıs 2023 tarihlerinde “Dünyanın Enerjisi İzmir’ de Buluşuyor” temasıyla Fuar İzmir’de düzenlenen, 300’ü aşkın sektör paydaşını uluslararası alıcı ve yatırımcılar ile buluşturan WENERGY–Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı’na katılıyor.

Enerji sektöründeki hizmet ve yeniliklerin de paylaşılacağı WENERGY’de, başta rüzgar ve jeotermal olmak üzere çeşitli yenilenebilir enerji başlıklarında kojenerasyon, üretim, dağıtım ve iletim sistemleri, enerji verimliliği, dijitalleşme, elektrikli araç ve şarj teknolojileri gibi alanlarda en yeni ürün ve hizmetler sergileniyor.

Desa Enerji ve Desa Elektrik’in Fuar İzmir B Holü, 224A’da bulunan standında, toplam 20,8 MW kurulu güce sahip kojenerasyon santrali, toplam 2000 Kwe GES kurulu gücü ile hayata geçirilen sürdürülebilir enerji yatırımları, AC / DC elektrikli şarj istasyonları çözümleri, alanında uzman kadroları ile etüt çalışmaları sonrasında sunulan mühendislik ve karbon emisyonlarının azaltılmasına katkı sağlayan enerji verimliliği danışmanlık hizmetleri ile dijital süreç yönetimleri konularında ziyaretçilere bilgi veriliyor. Desa Enerji ve Desa Elektrik, fuarda farklı pazarların ihtiyaçlarına çözüm olabilecek ürünlerini sergilerken, sektör temsilcileriyle bir araya gelerek sektörel iş birliklerini de güçlendirmeyi hedefliyor.

Desa Enerji-Desa Elektrik

1996 yılında kurulan Desa Enerji, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) aldığı lisans ile Pınarbaşı ve Viking Kağıt santrallerinde doğal gaz kullanarak elektrik ve ısı enerjisi üretimi gerçekleştirirken, 2016 yılında kurulan Desa Elektrik, elektrik toptan satış ve tedarik şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Yaşar Topluluğu şirketlerinin elektrik ihtiyacının yaklaşık %40’ını karşılayan Desa Elektrik, Topluluk dışı şirketlere de elektrik tedariki sağlıyor. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet Şensöz
    7 ay önce
    Tebrik ederim, standınız çok güzel görünüyor, başarılarınızın devamını diliyorum…