Gaziemir'deki 1 Mayıs cezasına AK Parti'den cevap geldi

Gaziemir'deki 1 Mayıs cezasına AK Parti'den cevap geldi
17 Mayıs 2020 - 18:54 - Güncelleme: 17 Mayıs 2020 - 19:07

Uğur inan Atmaca; ‘’Cezayı bize emekçi bir kardeşimiz gönderdi. Kaymakamlık tarafından sızdırıldığı iddiası tamamen yalandır.’’

Gaziemir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca, Belediye Başkanı Halil Arda’nın iftira siyasetini iyi bildiğini belirterek, ‘’İşçilerin cezasını bir emekçi kardeşimizin bana gönderdiği ceza tutanağı ile öğrendim. Ceza tutanaklarının Kaymakamlık tarafından sızdırıldığı iddiası tamamen yalandır. Sayın Arda yalancı çobanı geçti. Biz her zaman emekçi kardeşlerimizin yanındayız. Ama yasal olmayan bir eylem için yazılan cezayı iptal ettirmek için hiçbir girişimde bulunmayacağız.’’ dedi. Belediye Başkanı Hali Arda’nın ‘Bu uğur böceği evinde saz çalıyor’ sözlerini hatırlatan Uğur İnan Atmaca, ‘’Saz çalmak benim gurur duyduğum bir becerim. Keşke sizin de böyle bir beceriniz olsaydı da ağustos böceği gibi anlamsız sesler çıkarmasaydınız’’ dedi. 
 
Gaziemir'de 1 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle 17 belediye personeline 3 bin 150'şer TL ceza kesilmesi ile ilgili Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın, cezayı ‘siyasi olarak yorumlamasını, Gaziemir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca’dan cevap geldi. Belediye Başkanı Arda’nın açıklamalarını okuyunca aklına şu hikaye geldiğini ifade eden Atmaca, ‘’Bir sohbet esnasında adamın biri, ‘Bir keşiş, deniz kenarında, tam kızını kurban edeceği sırada Mikail adlı melek gökten bir keçi getirdi...’ Sohbette bulunanlardan biri, dayanamayıp patlamış: ‘Be adam’ demiş; ‘Şu söylediklerinin hangisini düzelteyim? Bir kere; o kişi, keşiş değil, Hz. İbrahim Peygamber idi!.. Orası, deniz kenarı değil, dağlık arazi idi... Kızını değil, oğlu İsmail’i kurban edecekti... Meleğin adı Mikail değil, Cebrail Aleyhisselam idi... Gökten inen de keçi değil, koç idi!’ demiş. Biz de Belediye Başkanı Halil Arda’nın açıklamaların neresini düzeltelim bilemedik’’ dedi.
 
Kaymakamlık tarafından sızdırıldığı iddiası tamamen yalan, emekçi kardeşimiz gönderdi..
 
Uğur İnan Atmaca açıklamasında şu sözlere yer verdi; ‘’İşçilerin saat 15.00 – 23.00 vardiyasına gittikleri söylendi ama o gün “Taner tan” isimli şahısın sosyal medya hesabındaki canlı yayın görüntülerinin saati 15.50. Yani işçilerin vardiyaya değil özel olarak bu eyleme yönlendirildikleri belli. Bu ceza tutanaklarının bir nüshası vatandaşa teslim edilir. Bize ceza tutanağı resmi, WhatsApp üzerinden bir emekçi kardeşimizden gelmiştir. Ceza tutanaklarının kaymakamlık tarafından sızdırıldığı iddiası tamamen yalan olup, yargı nezdinde konu sonuna kadar tarafımızdan takip edilecektir’’ dedi.
 
Her zaman emekçi kardeşlerimizin yanında yer aldık..
 
‘’Biz ilk günden bugüne Sayın Arda’nın emekçi kardeşlerimize uyguladığı baskı, yıldırma, işten atma, mobbing, imzaladığı sözleşmeyi inkar ederek sosyal denge tazminatlarını ödememe konularında her zaman emekçi kardeşlerimizin yanında yer aldık’’ diye sözlerine devam eden Atmaca, ‘’Ama yasal olmayan bir eylemde cezaların iptalini istemek ya da ceza yazılmasını engellemeye çalışmak ancak kanun tanımazların aklına gelebilecek bir çözümdür. Sayın Arda’yı bulunduğu konuma uygun açıklamalar yapmaya davet ediyorum. Kendisi her ne kadar belediyeyi hukuksuz işlemlerle yönetmeye çalışsa da, Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. İşçiler sadece görevleri icabı sokağa çıkma yasağından muaftır, Sayın Arda’nın da belirttiği gibi bu muafiyet saat 15.00 - 23.00 çöp toplama vardiyasında geçerlidir. Vardiya saat diliminin 50. dakikasında görev yerleri dışında yasal olmayan eylem için muafiyetleri yoktur!’’ dedi.
 
İftira siyasetini iyi bilir..
 
İftira siyasetini Arda’nın çok iyi bildiğini ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca, ‘CHP Gaziemir ilçe başkanına ve CHP meclis üyesine attığı ihale konulu iftiralar hala hafızalardaki yerini koruyor. Yapılan tutanağa ve cezaya itiraz abesle iştigaldir. Yasal olmayan bir eylemi savunmamız mümkün değildir. Biz her zaman emekçi kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Ama yasal olmayan bir eylem için yazılan cezayı iptal ettirmek için hiçbir girişimde bulunmayacağız. Sayın başkan bizim evde saz çalıp, kendisinin dışarda maske dağıttığından bahsediyor. İlçe başkanımızın önderliğinde teşkilat olarak binlerce kişiye gıda ve ihtiyaç malzemeleri dağıttık. Ama sizin gibi yaptığımız çalışmalarımızı fotoğraf çekip şov amaçlı paylaşmadık. Biz halkımızın gönlünde olmaya talibiz, şov amaçlı fotoğraflara ihtiyacımız yok. Ayrıca Sayın Başkan sizin gibi top dağıtıp, gölgelik yapıp gençlerin ve çocukların sosyal mesafe ihlallerine sebep olmaktansa evden çıkmamayı tercih ederim. Sırf ideolojiniz uğruna pis gazeteleri ekmek poşetlerinin içine koyup eldivensiz ve maskesiz virüs yaymaktansa evde oturmayı tercih ederim’’ dedi.
 
Keşke sizin de böyle bir beceriniz olsaydı da ağustos böceği gibi anlamsız sesler çıkarmasaydınız..
 
Belediye Başkanı Hali Arda’nın ‘Bu Uğur böceği evinde saz çalıyor’ sözlerini hatırlatan Uğur İnan Atmaca, ‘’Saz çalmak benim gurur duyduğum bir becerim. Keşke sizin de böyle bir beceriniz olsaydı da ağustos böceği gibi anlamsız sesler çıkarmasaydınız. Bizim önceliğimiz ve halkın bize verdiği yetki önceliği Gaziemir olup, ilçemizin her türlü sorununa odaklanıyoruz ancak sayın arda 14 ay olmasına rağmen Gaziemir’in hangi sorununa odaklanmış, hangi sorununa çözüm bulmuş onları da kamuoyu ile paylaşacağız. Eğer Sayın Arda çok yürekliysen o gün emekçilerle birlikte yürüyecektin, kaçak güreşmeyecektin. Buradan tavsiyem; emeğe ve emekçiye sahip çık. Cezaları öde bu iş kapansın’’ dedi.

NE OLMUŞTU

https://www.egemenlik.com.tr/gaziemir/265/
 

Bu haber 111 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum