Seyfettin Şen'den "ranta değil Urla halkına" çıkışı geldi

CHP’nin aday bolluğu yaşadığı Urla’dan, tecrübeli belediyeci, gazeteci, danışman ve sosyolog Seyfettin Şen, Urla’nın rant bölgesi olmasına dikkat çekiyor.

Seyfettin Şen'den "ranta değil Urla halkına" çıkışı geldi
06 Aralık 2023 - 14:34 - Güncelleme: 06 Aralık 2023 - 15:01

CHP’den sadece belediye başkanlığına 48 aday olduğunu hatırlatan CHP Urla Belediye Başkan Aday Adayı Seyfettin Şen, “730 kilometrekare yüzölçümü, en uzun kıyı şeridi, yeşil örtüsü, orman ve tarım alanları, yatay zemin mimarisiyle başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin tüm illerinden göç alarak 80 bine varan kış nüfusuyla Urla çekim bölgesi haline geldi. Ancak bazılarına da rant bölgesi... Urla'da aday patlamasıyla bu açıkça kendini belli ediyor. Urla Belediye Başkanlığı aday adaylığına 'geçmiş Urla, bugünkü Urla ve gelecek Urla’nın bilinciyle aday oldum. Rant çevrelerinin elinin ve yüksek 'IBAN'larının kabardığı Urla’yı güzelliklerini ve değerlerini ranta karşı korumak, 14 köyle birlikte 37 mahallesindeki tüm Urla halkına hizmet ederek, geleceğe hazırlamak için aday oldum. Benim belediyecilik anlayışım şu dur ki, Urla’yı ranta, sermayeye değil, Urla halkına vermektir” diye konuştu. 

CHP’den il genel meclis üyeliği ve belediye meclis üyeliği yapan Seyfettin Şen, 48 aday arasında farkını ise, “belediyeciliği ustalarından öğrenerek ve uzun zamanlar belediyelerde danışman olarak çalışarak, halkın sorunlarını gazeteci olarak yakından takip ettim. Bu yönde de belediye ve il genel meclislerinde ve TBMM'de Milletvekili danışmanı olarak birebir halkın içinde çalışarak sorunlara, sıkıntılara tanıklık ettim. Şimdi; Urla’ya, Urlalılarla hizmet etme vakti" diye konuştu. 

Sürdürülebilir belediyecilik misyonuyla belediye başkanlığına aday adayı olduğunu söyleyen Seyfettin Şen, “Partimin Sosyal Demokrasi ilkeleriyle, sosyal belediyecilik anlayışından ödün vermeden Urla sokaklarında, mahallesinde olacak bir belediye başkanı olmak için geliyorum. Eski Urla’yı bilen, 1991 yılında Urla’da gazeteciliğe başlayan ve 1995 yılında dönemin efsane belediye başkanı Bülent Baratalı ile belediyecilik yaşamına başlayan bir Urlalıyım. Urla son zamanlarda nitelikli göç alan bir kent. Niteliği yaratmanın temeli o yıllarda atılmıştı. Şimdi ise insan zenginliği daha dinamik boyutta. Urla’nın otantik güzelliğini harmanlayıp, Urla adını tüm dünyaya tanıtma vaktidir diye aday oldum" dedi. 

Şeffaflık ve Katılımcılık

Urla Belediye Başkan Aday Adayı Seyfettin Şen, “Urla 4 yıldır seçilmiş başkanı olmayan, belediye meclisi çalıştırılmayan, yani demokrasi anlayışının askıya alındığı bir ilçe... Urla’da demokrasi devreye sokulması gerekiyor, katılımcılık sağlanması gerekiyor, şeffaflık temel uygulama olması gerekiyor.

Urla’nın tarihi duruşu, tüm yarımadaya merkez ve örnek olmuş bir yapıdan süzülüyor. Kent Konseyi başta olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşları, fenomen dinamikleri, muhtarları ile birlikte yönetilme gereği duyulan bir kent... Urla, bu şeffaf belediyecilik anlayışı ile bezenirse gelecek Urla’yı yaratmada tekrar gelişmeye ve sürdürülebilir bir kente yelken açar diye düşünüyorum.

Bu anlayışla dernek başkanlığı ve yerel yöneticilik kademelerinde görev yapmış biri olarak, Urla’yı çok sevenlerle, Urla’ya birşeyler ve çok şeyler yapacaklarla güzel bir ahenk ve heyecan yaratacağız. Bu tabi geçmiş Urla’yı tanıyanlarla daha bir köklendirici olacaktır. Proje tasarımı ve uygulamaları bu anlayışla gerçekleştireceğiz" dedi.

Sanat kenti Urla

Tiyatro Köyü haline gelen 'Bademler Köyü’nde Kültür ve Sanat Derneği Başkanlığı da yapan Şen, "Sanatın birçok dalında hem yetiştirme hem de ulusal ve uluslar arası düzeyde etkinlikler yapacağız. Bu hem Urla’nın ismini duyurulmasında turizme katkı sağlayacak, hem de Urla’daki sanatçıların isminin duyrulmasını sağlayacaktır. Urla tarihi bir mirasa sahip olan bir kent, bir zamanlar yarımadanın merkezi, Limantepe’den Klazomenai’den günümüze kadar gelen miras kent. Onun içindir ki, belediye başkanı olacak kişinin duruşu olması gereken bir kent” diye konuştu. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum