"Uzun Zamandır Görüşemedik" sergisi BonVivant'da

22 Kasım 2023 Çarşamba günü “Uzun Zamandır Görüşemedik” Sergi Turu ve Söyleşisi BonVivant’da gerçekleşecek. Sanatçı Işıl Arısoy Kaya “Uzun Zamandır Görüşemedik” sergisi ile Bir’e ulaşma çabasını ve yolculuğunu anlatırken, çok yönlü üretim pratikleri ile sanat severlerin karşısına çıkıyor.

"Uzun Zamandır Görüşemedik" sergisi BonVivant'da
16 Kasım 2023 - 15:32

“Uzun Zamandır Görüşemedik” disiplinler arası sanatçı Işıl Arısoy Kaya’nın geniş bir zamana yayılan üretim sürecinden ortaya çıkan, toplam 5 serisinden oluşan çalışmalarına ait bir seçkiden oluşuyor. Fotoğraf bazlı dijital sanat olarak tanımlanan eserler büyük bir fotoğraf arşivinden oluşturulurken katmanlı bir hafızayı bireysel olarak irdeleyip, kolektif belleğin birer parçası haline gelen unsurları yeniden farklı bir dil ve görsellik ile yorumluyor. Ezoterizm, tasavvuf, psikoloji gibi kaynaklardan beslenen Kaya’ çıktığı bireysel yolculuğun görsel iz düşümlerini, tanıdık imgeleri yeniden yorumlayarak ve hatta bazen deforme edilmiş şekilde karşımıza çıkararak yeni “yer”ler ya da “şey”ler yaratıyor. 

Sergide yer alan bir diğer seri olan “Küdam Universe” ise, klasik minyatür sanatının, yeni nesil güncel bir yorumu olarak nitelendirilebilecek bir sergidir. Bu seride yer alan eserler görünmeyeni görünür, söylenmeyeni, söylenir bir kimliğe çeviriyor.

Sanatçı Işıl Arısoy Kaya ’nın eserlerinin yer aldığı serginin küratörlüğünü Gencer Uçar üstleniyor.

22 Kasım tarihinde Sanatçı ve küratör ile yapılacak sergi turu ve söyleyişi yerli ve yabancı tüm sanatseverlere açık olacak. Bugüne kadar birçok sergi ve söyleşiye ev sahipliği yaptıklarını söyleyen BonVivant Kurucusu Perihan İnci, yaptıkları etkinliklerle hedefledikleri gibi kaliteli ve iyi yaşamın adresi olduklarını ifade etti. Bu yolculukta farklı disiplinlerden sanatçıların eserlerine BonVivant’da ev sahipliği yapmaktan heyecan duyduklarını belirtti. 

23 Ekim tarihinde açılan sergi, yerli ve yabancı sanat profesyonelleri ve birçok sanatsever tarafından ilgi görürken, sergi turu ve söyleşi de tüm sanatseverlerin katılımı ile gerçekleştirilecek.            

22 Kasım Çarşamba günü “Uzun Zamandır Görüşemedik” sergi turu ve söyleşisi için tüm sanat severleri saat 17:30’da BonVivant Alsancak’ta buluşmaya bekliyoruz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum