Yelki'de miting gibi seçim ofisi açılışı

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Mustafa Günay, Yelki Mahallesi’nde miting gibi seçim ofisi açılışı yaptı, açılışa katılanlar Günay’ı bağrına bastı.

Yelki'de miting gibi seçim ofisi açılışı
11 Şubat 2024 - 13:49

31 Mart Yerel Seçimlerinde Güzelbahçe Belediye Başkan adayı olarak seçilen Mustafa Günay, partililerin ve Yelki sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yelki Mahallesi İnönü Caddesi’nde yer alan seçim ofisi açılışına; CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Devrim Seyrek, Seferihisar Belediye Başkanı ve adayı İsmail Yetişkin, Narlıdere Belediye Başkan adayı Erman Uzun, Urla Belediye Başkan adayı Selçuk Balkan, CHP önceki dönem İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Güzelbahçe önceki dönem İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, CHP önceki dönem Buca İlçe Başkanı Hacer Taş, partililer ve Yelki sakinleri katıldı. Coşkulu kalabalık tarafından ‘Güzelbahçe seninle gurur duyuyor’, ‘İşte örgüt işte başkan’ sloganlarıyla karşılanan CHP Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Günay, Güzelbahçe’yi İzmir’in şampiyonu yapacağının sözünü verdi.

‘Birlik ve beraberlik içinde olacağız’

‘Güzelbahçe’nin onayı, ailenizin Günay’ı’ sloganıyla yola çıkan CHP Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Mustafa Günay, seçim koordinasyon merkezi açılışında coşkulu kalabalığa seslendi Günay, “Çok heyecanlıyım, 15 senedir hizmet verdiğim yere şu an farklı bir görevde hizmet vermek için geliyorum. Burada bir ofis açıyoruz, bu ofis bizim birlik ve beraberlik içinde oturup her şeyi konuşacağımız bir ofis olacak. Burada konuşulan her şey kayda geçecek. 31 Mart’ta CHP bayrağını Güzelbahçe Belediyesi'nde dalgalandırdığımızda burada konuşulan projeleri hayata geçireceğiz. Güzelbahçe’yi İzmir şampiyonu yapmaya var mısınız?” Belediye Başkan adayı Günay’ın sorusuna alkışlar eşliğinde, ‘Varız’ yanıtı geldi.

‘Meclis'te 15-0 yapacağız’

Güzelbahçe’yi İzmir’in şampiyonu yapacaklarının sözünü veren CHP’li Günay, “Bu yolu hep birlikte yürüyeceğiz, ‘Biz yaptık oldu’ demeyeceğiz. Hep beraber yapacağız. Emek de bizim hak da bizim. Buradan söz veriyorum; Güzelbahçe’yi daha ileriye götürmek için elimden gelen her şeyi yapacağım,7/24 durmadan çalışacağım. Bir söz daha istiyorum; bu da Türkiye şampiyonluğu olacak. Meclis’te 15-0 yapmaya var mısınız?” dedi. Bunun üzerine kalabalıktan alkışlarla destek geldi. Günay, “15-0 yapacağız. Bu dönem bize yakışan budur. Çok çalışacağız. Bizi kimse tutamaz” ifadelerini kullandı. Başkan adayı Günay konuşmasında ayrıca, Yelkili gençler için son teknoloji bir halı saha yapacağını ve Seferihisar yoluyla ilgili gerekli düzenlemeleri hayata geçireceğini söyledi.

‘Mustafa İnce’ye teşekkür etti’

Güzelbahçe’de 3 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini yapan CHP’li Mustafa İnce’ye de emeklerinden dolayı teşekkür eden Başkan adayı Günay, “15 yıl yanında olduğum, birlikte yol yürüdüğüm, birbirimizi hiç incitmediğimiz Belediye Başkanımız Mustafa İnce’ye sonuna kadar teşekkür ediyorum. O benim kardeşimdir, yol arkadaşımdır, sonuna kadar da öyle olacaktır” diye konuştu.

‘AKP’li Dağ'a gönderme’

AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ’ın afişinde partisinin logosunun yer almamasına atıfta bulunan CHP önceki dönem İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ise, ”Beni mutlu eden bir şey var; adayımızın adının yazılı olduğu afişlerde Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partimizin logosu saklanmıyor ama rakip partinin büyükşehir adayı arkadaş partisinin logosunu afişlerine koyamıyor. Biz kalpaklı Atatürkçüler olarak, Güzelbahçeliler, İzmirliler olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden vazgeçmeyeceğiz. Mustafa Günay, Güzelbahçe’de yıllardır belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş, Güzelbahçe’yi çok iyi bilen bir arkadaşımız. İnanıyorum ki Güzelbahçe halkı önümüzdeki dönem Güzelbahçe Belediyesi’nden güzel hizmetler alacak. Mustafa Günay’dan bu konuda söz alıyorum. Yolumu açık olsun” diye konuştu.

‘El ele kol kola olacağız’

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Devrim Seyrek de şunları söyledi: “CHP’nin 3’üncü büyük kurultayından bir örnek vereyim, Mustafa Kemal Atatürk, ‘CHP’yi ayakta tutacak şey CHP’lilerin birbirine olan inancıdır, güvenidir’ diyor. Atatürk ve arkadaşları Milli Mücadele döneminde tartışıyorlar ancak memleketi kurtarmak için hep el ele omuz omuza oluyorlar. Bugün burada sadece bir seçim bürosu açmıyoruz; bugün burada, irticayı dillendirenlere karşı laik, Atatürk Cumhuriyeti’nin seçim bürosunu açıyoruz. Kavga edeceğiz, birbirimizi eleştireceğiz, zaten CHP’yi CHP yapan şeylerden biri budur ama günün sonunda mücadele için el ele kol kola birlikte bu mücadeleyi vereceğiz. O mücadele günü geldi çattı. CHP Güzelbahçe Örgütü’nde bir seferberlik ilan ediyoruz; ya bir şeylere kızıp evimizde o kötü günlerin gelmesini bekleyeceğiz ya da el ele kol kola çıkıp laik, demokratik cumhuriyetin savaşın vereceğiz.”

Konuşmaların ardından Yelki seçim bürosu büyük bir coşkuyla açılışı yapıldı ve Mustafa Günay esnafı gezerek hayırlı işler diledi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum