Bayraklı'nın beklenen ismi aday adaylığını açıkladı

İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Yeşim Tekoğlu, Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Tekoğlu, Bayraklıya aday olduktan sonra Bayraklılara hitaben bir yazı kaleme aldı. Tekoğlu, yazısında şu görüşlere yer verdi:

Bayraklı'nın beklenen ismi aday adaylığını açıkladı
04 Aralık 2023 - 11:56

Öncelikle… Mustafa Kemal Atatürk'ün “Benim iki büyük eserimden biri” dediği, üyesi olmaktan gurur duyduğum, Cumhuriyet Halk Partisi'nden Bayraklı’mızı yönetmeye talip olmak, benim için son derece onur ve gurur vericidir.

"EĞER BİR NEBZE DE OLSA KUŞKUM OLSAYDI…."

Cumhuriyet Halk Parti’miz, beni, bugüne kadar birbirinden önemli görevlere layık gördü ve halkımızda her seçimde büyük teveccüh gösterdi.

İl Genel Meclis Üyeliği, Belediye Meclis Üyeliği ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği gibi görevlerde partimizi ve halkımızı temsil etme şerefine nail oldum. Partimizin 6 oklu bayrağının altında, ilçemizi temsil etme görevini bize lütfeden kıymetli Bayraklı halkımıza ne kadar teşekkür etsem azdır. Her daim partimize ve halkımıza layık olmaya çalıştım. Bulunduğum görevlerde kazandığım tecrübe ve edinim ile birlikte halkımızdan aldığım güç ve cesaret, belediye başkanlığına talip olma kararımda belirleyici oldu. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki sadece aday olabilmek uğruna her yolu mübah sayabilecek biri değilim. Benim için aslolan Cumhuriyet Halk Parti’mizin başarısıdır. Öyle ki seçilme veya yönetme konusunda bir nebze dahi kuşkum olsaydı, asla ve asla böyle bir göreve talip olmazdım. Bu bağlamda, daha yaşanabilir, daha modern, daha adil, daha eşit, daha mutlu, daha yeşil, daha prestijli, sorunları çözülmüş, demokrasinin gelişimine katkı sunan, toplumun huzurunu hedefleyen, dayanışma içinde olan bir Bayraklı için göreve talip olduğumun altını kalın bir kalemle çizmek isterim. Mazisi antik çağlara dayanan ve İzmir’in kuruluş yeri olarak kabul gören Bayraklıyı görkemli tarihine ve adına yakışır bir şekilde yöneteceğiz.

"SÖZDE DEĞİL, ÖZDE OLABİLMEK…"

“Herkesin başkanı olacağım, herkese eşit mesafede olacağım” gibi klişeleşmiş şablon ifadeler kulağa hoş gelebiliyor. Aslında zaten bu olması gereken bir yaklaşımdır. Kaldı ki geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in de altını çizdiği gibi, ‘eşitlik’ ilkesi Cumhuriyet Halk Parti’mizin olmazsa olmazıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Laik Cumhuriyet ve Demokrasi başta olmak üzere bizim de asla taviz vermeyeceğimiz kırmızı çizgilerimiz var elbette. Bunları neden anlatıyorum? Bakınız, İzmir’de Bayraklıyı diğer ilçelerden ayıran önemli bir özellik vardır. Öyle ki Bayraklımızın demografik yapısı tam anlamıyla bir Türkiye mozaiğidir. Bunun içindir ki burada bütün siyaset ve yönetim anlayışınızı dar bir çerçeveye oturtamazsınız. Öyle ki rakip partilerin her yerel seçimde Bayraklıyı kâğıt üzerinde kazanıp sandıkta kaybetmelerinin de nedeni budur. Bu sebepledir ki ilçe halkımıza, “Herkese eşit mesafede olacağız. Herkese adil ve hakkaniyetli davranacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Ayrımcılık yapmayacağız. Etnik kökeni ve dinî aidiyeti ne olursa olsun, kimseyi yabancılaştırmadan herkesi kucaklayacağız” diye söz verirken, bunu ‘laf ola beri gele’ kabilinden söyleyemeyiz, söylememeliyiz. Keza Cumhuriyet Halk Parti’mizi diğer partilerden ayıran bir özelliğimiz de ‘eşitlik’ erdemine sahip oluşumuzdur. Özetle ifade etmem gerekirse, Bayraklı Belediye Başkanlığı görevine talip olmamdaki en önemli etkenlerden biri de ‘Her kesime hitap edebilecek’ bir başkan olabileceğime olan inancım, kendime ve ekibime olan güvencim de tamdır. Bu konudaki hassasiyetim de sözde değil, özdedir.

"DEĞİŞİM RÜZGARI"

Partimizin 38. Olağan Demokrasi ve Birlik Kurultayı’nda, partimizin delegeleri, halkımızın ‘değişim’ talebine muhteşem bir cevap verdi. Gölgesi altında olmaktan onur duyduğum asırlık çınarımız Cumhuriyet Halk Partisi, dünyada tarihsel olarak ayakta kalan en köklü ve saygın partilerden biridir. Bizler de Cumhuriyet Halk Partililer olarak asırlık tarihimizden aldığımız güçle yarınlara yürüyor ve değişimin gücüyle ilerliyoruz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, kurultayımızdan başlayan değişim rüzgarı, yerel seçimlerde de esmeye devam edecek ve bütün Türkiye’yi saracaktır.

"DAHA İYİ BİR YAŞAM İÇİN…"

Halkçılığa ve sosyal demokrasiye, liyakate ve eşitliğe, sağlıklı yaşama ve doğaya, sevgiye ve barışa, dayanışmaya inanan bir insanım. Bu bağlamda, aday gösterilip seçilmem halinde, Bayraklıyı daha iyi bir yaşam için hep birlikte yönetmek isterim.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İzmir Cem
    2 ay önce
    Bayraklının çalınan yıllarını geri getirecek vizyona sahip bir duruşu var, bravo hanımefendiye...