Çağdaş Grup, İZSMMMO'daki krize el koydu

Rıfat T. Nalbantoğlu’nun Yürütme Kurulu Başkanlığını yaptığı Çağdaş Grup, İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda yaşanan gelişmeler karşısında elini taşın altına koyarak, Oda’yı sahipsiz bırakmayacaklarının sinyalini verdi.

Çağdaş Grup, İZSMMMO'daki krize el koydu
09 Temmuz 2023 - 18:53 - Güncelleme: 09 Temmuz 2023 - 23:52
Haber: Levent Hamurcuoğlu

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şerif Yıldız, 24 Haziran 2023 tarihinde sosyal medyadan yaptığı açıklamada görevinden istifa ettiğini belirtmişti. Yıldız’ın istifasıyla birlikte boşalan başkan yardımcılığı görevine iki haftayı aşkın bir süredir görev dağılımı yapılmadan yönetilmeye devam ediliyor.


İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda yaşanan bu krize seyirci kalmak istemeyen Çağdaş Grup Meclisi, Kültürpark Gençlik Tiyatrosu Toplantı Salonu’nda yaptığı toplantıda gelişen olaylar karşısında fikir alışverişinde bulundu.

Çağdaş Grup Yürütme Kurulu Başkanı Rıfat T. Nalbantoğlu, meclis toplantısında yaptığı konuşma da, “İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda Çağdaş Grup dışındaki grupların tarif edilmiş adı konmuş daha önceden yapılmış bir protokolü var. Bugüne kadar beraber bir yol yürüdüler. Şimdi bazı işlerin insanlara anlatmaya çalışırken, konuşmaya çalışırken tarifiniz yetmeyebilir. Arkadaşlar daha önce bir protokol yaparak bir araya gelmişler. Biri başkan taklidi yapıyor, biri oda sekretertaklidi yapıyor, birileri de bir şey yapıyor ama olmuyor. Aralarında yönetemediklerini fark edemeyen ve söyleyemeyen bir tek kişi yok. Bugüne kadar yaptıkları işlerin farkında değiller, hakikaten fark etmiyorlar, hatta bu taklidi iyi yaptıklarını falan düşünüyorlar. Oda üyelerine bunları anlatamazsınız bunu ancak yaşadıkları zaman öğrenecekler. Böyle bir süreci yaşıyorlar” dedi.

“ORTADA BİR İHANET VAR”

Nalbantoğlu, konuşmasının devamında şunları vurguladı: Sorumluluğumuzu hiçbir zaman unutmayalım. Kuruluş felsefemiz 30 yıldır yürüttüğümüz mücadelenin bir tek şey var meslek mücadelesinde arkada kalmamak. Meslek mücadelesini fiilen içinde olmak, önünde olmak ve içinde olmak, yönetmek ve yönlendirmek bu iddiamızdan asla vazgeçemeyiz. Bunun için zaten 30 yıldır seçimlere giriyoruz. Grup olarak kazanıyoruz ama bu dönem bir şey oldu, konuşulacak konu kapandı gibi de kimse görmesin. Bu bütün ayrıntılarıyla doğal olarak konuşulacak. Bütün ayrıntılarıyla konuşulacak. Ortada öyle bir Çağdaş Grubun bir siyasi başarısızlığı bilmem ne falan yok yani, ortada net bir ihanet var. Eğer bu konuşulmazsa bunun ayrıntıları ortaya koyulamazsa ve bunun hesabı sorulamaz ise, zaten bu hesaplaşmayı yapmazsan istediğin siyasi atılımı, istediğin siyasi açılımı koy başaramazsın. Bugün doğal olarak bunun zamanı değil. Bunu konuşacağız yeri ve zamanı geldiği zaman konuşacağız ama bugün değil yani onun zamanı şimdi değil.”

“Önümüzdeki sürecin, önümüzdeki günlerin, grubumuz adına nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda sevgili arkadaşlarımın söylediği gibi detayları olması gerekir. Detayları uygun görürseniz yürütme kurulundaki arkadaşlarımız görüşsün. Sizlerin de üstünde sıkça durduğunuz Şerif Yıldız’ın bu konudaki görüşü ne olacak ve benzeri görüşmeler yapıldıktan sonra yönetim kurulunda grubumuz adına görev yapan arkadaşlar ile Çağdaş Grup Yürütme Kurulu bu konuyu değerlendirsin. Bu toplantı sonrasında yürütme kurulumuza bir yetki verirseniz önümüzdeki hafta bu işi çözelim istiyoruz” açıklamasında bulunan Nalbantoğlu, daha sonra şunları kaydetti:

“MESLEĞE KARŞI SORUMLUYUZ”

“Mesleğe karşı bir sorumluluğumuz var, bizim bundan 30 yıl önce verdiğimiz bir söz var. Bu meslek mücadelesinde adam gibi mesleki dayanışma ruhunu arttırarak, büyüterek ve geliştirerek biz üstleneceğiz diye bir sorumluluğumuz var. Şimdi geçtiğimiz genel kurulda üyelerimiz bu yetkiyi tek başına bize vermedi. Bu da onların en doğal hakkı ama bu işlerden elinizi eteğinizi çekin de demediBu işlere küsün gidin de demedi. Bak sizin yönetim kuruluna önerdiğiniz 4 arkadaşınızı biz seçiyoruz dediler. Bir arkadaşınızı yani beşinci arkadaşınızı bir oyla kaybettiyseniz o sizin probleminiz dediler. O problemi doğru tespit yapın ve hesabını da sorun dediler. Biz bu seçilmiş 4 arkadaşımızı yok sayma ihtimalimiz yok, bir oyla seçilemeyen arkadaşımızın da olan bitenden günahı yok. Arkadaşlar unutmayın genel bir laf vardır iyi futbol, iyi futbolcuyla oynanır diye… Siyaset de siyasetçiyle yapılır. Bu çok net yani siyasetçi olmayanla siyaset yapılmaz. Bizim yaptığımız meslek siyaseti bu yüzden üç kağıtçılarla madrabazlarla siyaset yapılmaz.”

Çağdaş Grup Sekreteri Mehmet Kuzu’da, İZSMMMO’da temsil eden grupların tekliflerini inceleyerek, bir yol haritası oluşturacaklarını belirterek, önümüzdeki hafta içinde bir oluşum içerisine gireceklerini belirtti.

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın, Hürriyet İş Merkezi’ndeki binada bulunan ‘Ofisim’ projesinin kapatıldığını ve 1 ile 2. kattaki gayrimenkullerin 40 bin lira bedelle kiraya verildiğini belirten Kuzu, “Bizim felsefemize göre kira geliri elde etmek için bu gayrimenkullere ticari olarak bakılmaması gerekir. Bu gayrimenkuller üyelerimize hizmet etmek için kullanılması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Çağdaş Grup Meclis Üyelerinin konuşmalarından sonra İZSMMMO’da temsil edilen gruplar ile ittifak yapılması veya yapılmaması yönünde Yürütme Kurulu’na yetki verilmesi için oylama yapıldı. Oylama oybirliğiyle kabul edildi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yusuf Büyüktepe
    4 ay önce
    MUKTEDİR!!! Sen önce kendi grubunun içindeki krizi çöz. Sonra odayı yönetmeye aday ol.!! Muktedir puslu havaları sevdiğinden çıkmış meslektaşlarımıza üçkağıtçılar diyor, madrabazlar diyor, birileri başkan taklidi yaptı diyor, birileri sekreter taklidi yaptı diyor. Birileri bilmem ne yaptı diyor. Açıkçası bizleri herzaman ki gibi aklınca aşağılıyor. Sen önce mesleğimizi basamak yaparak çıktığın vekillik görevini yap. Ortalık toz duman, ülke elden gidiyor, her gün zam her gün yeni vergiler. Sen mecliste ne yapıyorsun onu anlat. Bırak grup meclisinde hedef şaşırtmak için, çaka satmayı, hala bizleri aşağılamaya devam ediyorsun. Kimsin sen! Yıllarca verdikleri aidatlarda senin ballı huzur hakları almanı sağlayan meslektaşlarını nasıl aşağılarsın. Söylediğin her sözü misliyle sana iade ediyoruz. Tabii ki bu oda yönetimsiz kalmayacak, ancak senin grubunun içindeki sıkıntıları aylardır aşamadığını herkese biliyor. Hedef şaşırtmak için bizleri üçkağıtçılıkla, madrabazlıkla itham etmek hiç sana yakıştımı. Kimin ekmeğini aşını veriyorsun. Hangi sorunumuza çare oldun. Onu anlat. Ballı huzur haklarını alırken iyidikte şimdi ne oldu. Aylarca mevcut protokolü bozmak için bütün gruplara yaptınız ahlaksız teklifleri kabul etseydik iyi olacak tı. Şimdi üçkağıtçılar,madrabazlar öyle mi. Oda daki krize el koymuşmuş. Krizi yaratan ortada dönen ahlaksız ilişkilerinizide ortaya koyacağız. HADDİNİ BİL!!!