Çekmeköy satılık daire fiyatları ne kadar?

Son yıllarda gayrimenkul sektörünün yıldızı parlayan ilçelerinden Çekmeköy’de tamamlanan ve planlanan pek çok proje mevcut.

İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Çekmeköy’ün prim değeri yükseliyor. Çekmeköy’ün prim değerinin yükselmesinin en büyük nedeni; Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro projesinin güzergâhındaki Üsküdar, Ümraniye ve Sancaktepe ilçeleri arasında bulunması geliyor. Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosunun birinci etabı geçtiğimiz yıl hizmete açıldı. Anadolu Yakası’nın merakla beklenen metro hattının ilk bölümü olan Üsküdar-Ümraniye hattını, ikinci etapta Çekmeköy-Sancaktepe takip edecek. 2018 yılının haziran ayında ise hizmete açılması beklenen metro hattıyla beraber Üsküdar-Çekmeköy yolculuk süresi 24 dakikaya inecek. Ulaşım projeleri doğrudan konut fiyatlarını etkiliyor. Çekmeköy’de de metro projesinin hizmete açılmasıyla birlikte konut fiyatlarının artması bekleniyor. Peki, Çekmeköy satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Çekmeköy konut piyasasına dair merak edilenler…

Çekmeköy satılık daire fiyatları ne kadar?

Markalı konut projelerin artış gösterdiği Çekmeköy, ev sahibi olmak isteyenlerin tercih ettiği ilçeler arasında geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Çekmeköy ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 972 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Çekmeköy satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için 222 bin 863 TL ile 371 bin 400 TL arasında değişirken, ortalama satış fiyatı 297 bin 150 TL olarak belirtiliyor.

Çekmeköy kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Çekmeköy kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 846 TL, maksimum 1.410 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.128 TL olarak gösteriliyor.

Çekmeköy’ün konutta kazandıran mahallesi: Hamidiye

Çekmeköy’ün satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip mahallelerin başında Hamidiye geliyor. Hamidiye Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 804 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Hamidiye’de satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 210 bin 278 TL ile 350 bin 500 TL arasında değişiyor. Bölgede ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı ise 806 TL ile 1.344 TL olarak ölçümleniyor.

Çekmeköy projeleri

Çekmeköy Belediyesi tarafından bölgede planlanan projeler ise şöyle; Çekmeköy Seyir Tepesi /Çekmekule, Taşdelen Meydan Projesi, Çekmeköy Kültür Merkezi Projesi ve Alemdağ Reşadiye C Tipi Mesire Alanı Projesi.

Çekmeköy’de bulunan diğer yerler ve bölge genelindeki emlak ilanlarını yakından incelemek istiyorsanız, tüm Çekmeköy satılık daireler için tıklayın!

URL: http://www.egemenlik.com.tr/?p=3429

Yazan - Mar 27 2018. Kategori Gündem, Yerel. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı
300x250 ad code [Inner pages]

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

120x600 ad code [Inner pages]