20 Bin Kadın Bu Oyunu Oynuyor

15 Ekim tarihinde Türkiye’de yayınlanmaya başlanan ‘Kehanet’, kısa sürede yüz bine yakın oyuncunun ilgisiyle karşılaştı. Diğer online oyunlardan farklı olarak kısa sürede 20 bin kadının da ilgisini çekmeyi başaran oyunda oyuncular  birbirleriyle evlenip güçlerini birleştirebiliyor.

Tayvan’ın en büyük oyun firmalarından biri olan Wayi şirketinden lisanslanan Kehanet, 15 Ekim 2011 tarihinde Joygame tarafından Türkiye’ye getirildi. Joygame.com üzerinden ücretsiz oynanabilen Kehanet’i oynayanların sayısı kısa sürede yüz bine yaklaşırken kadın oyuncu sayısı da 20 bine ulaştı. Özellikle erkek oyuncuların daha fazla rağbet gösterdiği MMO-RPG (çevrimiçi çoklu oyunculu) türüne ait bu oyunda, kadın oyuncuların %20’lik bir oranla yer alması Türkiye’de bir ilk olarak dikkat çekiyor.

Her gün oyuncu datası artarak büyüyen Kehanet oyununda oyuncuların karakterlerinin kendi aralarında evlenip güçlerini birleştirmeleri oldukça ilgi görüyor. İnsan ırkı dışında Naiti veya Vata gibi birçok ırkı seçerek oynayabileceğiniz oyun sunduğu görsel kaliteyle de dikkatleri çekiyor. Aralık ayında düzenlenen GameX oyun fuarında hayranlarını bir araya getiren Kehanet’te, yüzlerce görev, 5 ırk ve 32 farklı sınıf bulunuyor. Kehanet’in beğenilen devasa büyüklükteki haritalarında dolaşmanızı kolaylaştıracak binek hayvanlar, hayal gücünüzü zorlayacak uçan halılar, bisikletler ve bulutlar yer alıyor.

İster insan ırkından olun, ister Vata ya da Naiti, bu oyun sizi tüm enerjisiyle sarıyor! Joygame.com üzerinden ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bu oyun için ekipmanlarınızı hazırladınız mı?

 

URL: http://www.egemenlik.com.tr/?p=966

Yazan - Oca 13 2012. Kategori Gündem, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
300x250 ad code [Inner pages]

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

120x600 ad code [Inner pages]