İzmir Park’ta Alzheimer konuşuldu

İzmir Park Alışveriş Merkezi’nin büyük ilgi gören Kadın Kulübü etkinlikleri kapsamında bu hafta çağımızın en büyük hastalığı Alzheimer konuşuldu.

Eylül Dünya Alzheimer Farkındalık Ayı’nda İzmir Park’ta  “Hayatın İçinde Ol, Alzheimer Olma!” mesajı verildi. Türkiye Alzheimer Derneği Yönetim Kurulu üyesi Doçent Doktor Nil Tekin’in konuşmacılığında gerçekleşen seminerde, Alzheimer hastalığının tarihçesi ve belirtileri dışında hasta yakınlarının sıradışı öyküleri ve yaşam tecrübeleri paylaşıldı. Türkiye’de yaklaşık 600 bin Alzheimer hastası olduğunu belirten Tekin, hastalığın düşünme, hafıza, dil ve beceri yetileri üzerindeki olumsuz etkilerine değindi.

Buca Huzurevi yönetimi ve sakinlerinin yanısıra Ege Üniversitesi Tazelenme Üniversitesi öğrencilerinin de katıldığı seminerde Türkiye Alzheimer Derneği İzmir Şubesi Başkanı Belgin Karavaş da dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Bu sene dernek olarak 20. yıllarını kutladıklarını belirten Karavaş, bilgi ve destek konusunda hasta ve hasta yakınlarının her daim yanında olduklarını söyledi.

 

URL: http://www.egemenlik.com.tr/?p=9914

Yazan - Eyl 27 2019. Kategori Genel. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı
300x250 ad code [Inner pages]

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

120x600 ad code [Inner pages]