Türkiye’deki en etkin Bilirkişi Eğitimleri İzmir’de veriliyor

Geçtiğimiz yıl bilirkişilik kanununun yürürlüğe girmesiyle, bilirkişilik yapacak kişinin, uzmanlık alanında en az beş yıl fiilen çalışmış ve bilirkişilik temel eğitimini tamamlamış olması koşulu getirildi. Bu kapsamda bilirkişilik temel eğitimi veren kuruluşlardan olan İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, gerek kendi meslek mensuplarına gerekse diğer meslek gruplarına bu eğitimi en kapsamlı şekilde vermeye başlıyor.

Bilirkişi adaylarının mesleklerine ve uzmanlık alanlarına yönelik olmayan ve bilirkişilik görevinin icrası sırasında ihtiyaç duyulan temel bilgilerin verileceği eğitimde, bilirkişilerin yargılama hukukunun genel ilkeleri, mevzuat hükümleri, bulunması gereken nitelikler, yetkiler ve yükümlülükler, uyulması gereken temel ve etik ilkeler, ispat faaliyeti, bilirkişi incelemesinin usul ve esasları, teknik konu-hukuki konu ayrımına ilişkin usul ve esaslar, rapor yazım usul ve tekniği ile Bilirkişi Bilgi Sistemi ve Bilirkişi Portalı’nın yanısıra bireysel veya heyet halinde sistematik teknikleri kullanma becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

İzmir Mali Müşavirler Odası Başkanı Vedat Adak

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Vedat Adak;

‘Eğitimlerimiz 9 Ekim’de başlıyor.  24 kişilik sınıflarda vereceğimiz eğitimlerimizle uzman bilirkişiler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca eğitim ücretlerimiz de dikkat çekecek derecede uygun koşullarda. Meslek mensuplarımız için 475 TL, diğer meslek grupları için 625 TL. Dileyenler http://bilirkisilik.tesmer.org.tr adresine başvurabilirler’ dedi.

URL: http://www.egemenlik.com.tr/?p=2927

Yazan - Eki 6 2017. Kategori Ekonomi, Genel. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
300x250 ad code [Inner pages]

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

120x600 ad code [Inner pages]
Giriş | Tasarım Gabfire themes