Torbalı devrimi

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, bir günde 7 köyü gezdi.  “İlçe merkezine yaptığımız her yatırımı köylerimizde de uyguladık”

Cumhur İttifakı adayı Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, köy ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Başkan Görmez önceki gün 7 köyü ziyaret etti. Köy kahvehanelerinde vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştirdi.

Ormanköy ile başladığı programına Helvacı, Dağtekke, Düverlik, Çamlıca, Karakuyu ve Ortaköy ile devam eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçe köylerine en fazla yatırımı yapan, öncelik tanıyan belediye olduklarını belirterek şunları söyledi:

“5 yıllık görev süremiz  boyunca Torbalı’nın 603 kilometrekaresine eşit hizmet götürme çabası içinde olduk. Artık Torbalı’mızda köy, şehir merkezi ayrımı kalmadı. Çünkü yatırımlarda köylerimize öncelik tanıdık. İlçe merkezimize birçok hizmette bulunduk. Eğitimden sağlığa, altyapıdan üstyapıya, ilçemizin eksiklerini bir bütün olarak gördük ve hükümetimizin de desteği ile her alanda hizmet ürettik. Bugüne kadar belediye hizmetlerinden mahrum kalan köylerimizin her sorunu ile yakından ilgilendik. Köylerimizi daha yaşanabilir hale getirmek için elimizden gelenin fazlasını yaptık. Bugün de Allah’a şükür karşınıza çıkacak, sizlerden destek isteyecek yüzümüz var. Allah nasip ederse ikinci dönemimizde de Torbalı’mızı köylerimizle beraber bir bütün olarak görüp, aynı şekilde ilçemize hizmet etmeye, sizlere hizmetkar olmaya devam edeceğiz” dedi.

İKİNCİ DÖNEMDE ÜRETİCİYE  DESTEK PROJELERİ

Torbalı köylüsünü ,üreticisini desteklemek, ürünlerini tanıtmak amacıyla festivaller, etkinlikler, farklı programlar düzenlediklerini hatırlatan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “ilçemizden bütün Türkiye’ye, yurt dışına pazarlanan tarımsal ürünler, sebzeler, meyvelerin marka değerini yükseltmek  için daha yoğun işbirliği gereken bir süreç başlatacağız. Torbalı, üretim odaklı bir yerleşim. Bereketli topraklarımız sayesinde Türkiye’nin en önemli ihracat ve sanayi odaklı üretim merkezlerinden biriyiz” şeklinde konuştu.

 

URL: http://www.egemenlik.com.tr/?p=5100

Yazan - Oca 29 2019. Kategori Gündem. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı
300x250 ad code [Inner pages]

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

120x600 ad code [Inner pages]
Giriş | Tasarım Gabfire themes